Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Виробити стратегію любови

Газета "Наша Віра", березень, 2010 р. - Тарас ПУШКАР-БАГАЗІЙ, Ігор ПУШКАР (м. Харків)

Стаття присвячена 150-річчю вірша "Молитва" Тараса Шевченка 27 травня
2010 року.

Боже милий! Як хочеться жити
і любити Твою правду, і весь світ обняти!
Т. Шевченко

Наскільки утвердимо Шевченка – настільки «спрацює» Українська Національна ідея в Народі. Заповітною у Тараса Шевченка є «Молитва», написана в 1860 році:

Злоначинающих спини,

У пута кутії не куй,

В склепи глибокі не муруй.

А доброзиждущим рукам

І покажи, і поможи,

Святую силу ниспошли.

А чистих серцем? Коло їх

Постави ангели свої

І чистоту їх соблюди.

А всім нам вкупі на землі

Єдиномисліє подай

І братолюбіє пошли.

Як біблійний Мойсей, він досі веде нас через духовну пустелю до «залізних стовпів, що підпирають небо». Цими стовпами є Чистосердечність, Взаєморозуміння, Єдиномисліє, Братолюбіє… Тож почнімо будувати Храм Нового життя на тих наріжних каменях.

Стаття 24 Конституції України ґарантує: «Усі люди від народження є вільними і рівними в своїй гідності та правах».

Ми пропонуємо програму: «Із державного бюджету – третину на дитину». Пам’ятаєте притчу про чоловіка, який щодня купував три хлібини? Одну батькам (повертає борг), другу дітям (дає в борг), а третю – собі з дружиною. Не можна отримати віддачу від дітей, не вкладаючи в них те, що їм належиться по праву. А їм належиться те саме, що й дорослим: право на життя, право голосу, право на сім’ю. Кожна дитина нарівні з іншими віковими групами має право на рівне з усіма забезпечення з боку держави. Дитина повинна отримувати щомісячну державну позику-стипендію не менше прожиткового мінімуму (з поверненням у дорослому віці). Держава повинна оплачувати сімейного лікаря, вихователя, юриста…, щоб не було сиріт, хворих, скривджених дітей.

Діти, як повноцінні і рівноправні громадяни своєї країни, повинні отримати право голосу: особисто – з 16 років, разом з отриманням паспорта; і від народження – через делеґування голосу батькам і законним опікунам. Це вирішить проблему сирітства, соціяльно утвердить багатодітні сім’ї, вирівняє права дитини по відношенню до інших вікових верств населення.

Однією з найбільших і найсвітліших сил на нашій землі є одвічна материнська любов. Ніхто, ніколи і нічим не замінить дитині рідну сім’ю – матір і батька. Ми повинні виховувати дітей в любові, яка починається з любови до Бога, до всього світу. Але не можна полюбити світ, не полюбивши свою країну, як не можна полюбити Бога без любови до свого брата. Не можна полюбити свою країну, не люблячи свою Малу Батьківщину, свій рід, свою сім’ю, не поважаючи самого себе і ближніх.


Для друку


Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати