Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


У 2008 році зовнішнє тестування може повністю замінити іспити

"Дзеркало тижня"

 

Вже наступного року Україна може повністю перейти на зовнішнє тестування випускників шкіл, результати якого замінять вступні іспити у вузах. У цьому «ДТ» запевнив професор Ігор Лікарчук — керівник Українського центру оцінювання якості освіти, що проводив цього року тестування разом з Міністерством освіти і науки.

«Днями міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко підписав наказ, відповідно до якого наступного року замість вступних іспитів у вищих навчальних закладах прийматимуть тільки сертифікати», — повідомив Лікарчук.

«Ми готові це зробити вже у 2008 році і зможемо запропонувати тести з усіх предметів, які виносяться у вузах на вступні іспити, — розповів він. — Це українська мова і література, зарубіжна література, математика, фізика, хімія, біологія, географія, історія України, всесвітня історія, основи правознавства, основи економіки тощо. Причому охопити зможемо всіх бажаючих».

Як вважає професор, провести таке тестування можна за дотримання двох умов: якщо буде відповідне рішення Міносвіти та якщо для цього закладуть достатні кошти в державний бюджет. Український центр оцінювання якості освіти вже підготував бюджетний запит на 2008 рік на суму, що, на думку організації, дозволить реалізувати цю ідею.

За словами Лікарчука, реєстрація на тестування-2008 почнеться, як тільки вузи визначать, з яких предметів вони вимагатимуть сертифікати під час вступу на ту або іншу спеціальність. «Теоретично його можна було б розпочати вже з 1 вересня», — уточнив він.
Докладніше про результати і перспективи зовнішнього тестування в Україні читайте у статті Тетяни Галковської «Сертифікат з особливим статусом» у свіжому номері «ДТ».


Для друку


17 березня, Київ

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати