Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Щеплення: свобода вибору

У листопаді 2009 року „Простір свободи” розпочав громадську кампанію „Щеплення: свобода вибору”.

Її цілі – захистити людей від спроб фармацевтичного лобі використати істерію навколо епідемії грипу для тотальної вакцинації, не допустити переслідування її противників, покласти край дискримінації не щеплених дітей.

6 листопада „Простір свободи” оприлюднив заяву, в якій викладено найактуальніші на даний час вимоги кампанії:

1. Виключно добровільний характер будь-якої вакцинації, ретельне обстеження та чесне інформування людей як про переваги, так і про недоліки вакцинації.

2. Скасування заборони на відвідування дитячих закладів не щепленими дітьми, аналогів якої немає в усій Європі.

3. Коректне ведення медичної статистики.

4. Розслідування випадків примусових щеплень чи введення людей в оману, покарання винних у погіршенні здоров’я чи смерті пацієнтів внаслідок щеплень.

5. Припинення спроб переслідувати людей за переконання чи за відмову від щеплень.

19 листопада за ініціативи „Простору свободи” і ще п’ятьох громадських організацій Інтернеті розпочато збір підписів під петицією до Верховної Ради, уряду та Міністерства охорони здоров’я на підтримку вимог кампанії.

Крім „Простору свободи”, петицію „Щеплення: свобода вибору” підтримали громадські організації: Ліга захисту громадянських прав, Фундація регіональних ініціатив, Демократичний Альянс, Центр громадянських свобод та „Світло миру”.

Вже в перший місяць кампанії петицію підписали понад 1000 людей з усіх кінців України. Збір підписів під петицією триває.

23 листопада 2009 року в Києві відбулася прес-конференція „Що страшніше: свинячий грип чи вакцинація по-свинськи?”, що привернула увагу влади й суспільства до небезпеки бездумної вакцинації.

Водночас біля приміщення агенції УНІАН, де відбувалася прес-конференція, активісти „Простору свободи” провели пікетування.

Фото з прес-конференції та пікету можна побачити тут.

Протести громадськості, занепокоєність експертів та публікації в ЗМІ сприяли тому, що Верховна Рада 2 березня 2010 року провалила законопроект № 4778 «Про вакцинопрофілактику інфекційних хвороб». Під виглядом боротьби за здоров’я нації, його автори – депутати Сушкевич, Корж і Гайдаєв – по суті, пропонували створити систему «добровільно-примусової» вакцинації. Зокрема, не щеплені діти не могли б відвідувати освітні чи оздоровчі заклади, а дорослі отримали б заборону на професії. Крім того, законопроект передбачав масове використання вакцин в Україні без їх клінічних випробувань.

На щастя, здоровий глузд переміг, і замість необхідних для прийняття 226 голосів законопроект здобув лише 102 голоси.

З результатами поіменного голосування можна ознайомитися тут.


Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати