Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Чиста енергетика

Метою проекту є об’єднання громадських і експертних зусиль для перегляду енергетичної стратегії України, скорочення використання нафтогазових та ядерних технологій та перехід до повсюдного використання поновлюваних джерел енергії (насамперед – використання енергії сонця, вітру та води).

21 червня 2008 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка з ініціативи «Простору свободи» відбувся круглий стіл «Поновлювані джерела енергії – шлях до енергетичної незалежності та екологічної безпеки України».

Учасники круглого столу – представники громадських організацій та експерти – ухвалили резолюцію, в якій пропонують владі скоригувати погляди на майбутнє української енергетики.

Детальніше ознайомитися з інформацією про стан і перспективи використання поновлюваних джерел енергії допоможе ця презентація (ppt, 28Mb), люб’язно надана Інститутом відновлювальної енергетики НАН України.

Ще одним кроком на шляху до чистої й ефективної енергетики став громадський форум «Україна за чисту енергію», скликаний «Простором свободи» у Києві в червні 2009 року. Його учасники – представники громадських організацій, наукових установ та ділових кіл, зібралися разом, щоб підштовхнути владу до перегляду енергетичної політики.

Вони були одностайні в думці, що Україна спроможна обійтися без імпорту російського газу, скоротити енергоспоживання і ефективніше використовувати енергію Сонця, вітру та інших відновлюваних джерел енергії.

За даними Інституту відновлюваної енергетики НАН України, сама лише енергія вітру може покрити 40% потреб України в електриці, а на Закарпатті, Буковині, Херсонщині та в Криму – всі 100%. Не менший потенціал енергії Сонця, тепла землі чи енергії з відходів.

Головне гальмо – державна енергетична політика, вирішальний вплив на яку мають нафтогазове та атомне лобі, - відзначали промовці.

Якщо в Європейському Союзі до 2020 року 20% енергії вироблятиметься з поновлюваних джерел, то в Україні згідно з Енергетичною стратегією навіть у 2030 році такої енергії буде 4%. Натомість астрономічні кошти планується витратити на побудову 22 ядерних реакторів, видобуток вугілля та закупівлю газу.

На одиницю продукції Україна витрачає вдвічі більше енергії, ніж Білорусь, у 5 разів більше – ніж Польща і в 10 разів більше, ніж Європейський Союз.

В 2008 році у світі самих лише вітроелектростанцій збудовано на 27 ГВт загальної потужності (що дорівнює потужності 27 „чорнобильських” реакторів), в Україні за той же час створено лише 1 МВт цих потужностей, тобто 0,004% від світових.

В ухваленій резолюції учасники форуму закликали державну владу переглянути Енергетичну стратегію, відмовитися від субсидування енергетики, спрямувати вивільнені мільярди гривень в енергозбереження, а також дати можливість дрібним виробникам енергії вільно підключатися до енергомереж.

Для узгодження подальших дій учасники форуму утворили Координаційну раду „Україна за чисту енергію”.


Для друку

Фото зі сторінки Громадянського руху Відсіч

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати