Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ПРОВАЛИЛА ПРОЗОРІ ГОЛОСУВАННЯ

ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА ПРОВАЛИЛА ПРОЗОРІ ГОЛОСУВАННЯ

Сесія Тернопільської міськради відмовилася розглядати проект змін до регламенту, що запроваджував прозору процедуру голосувань депутатів і вільний доступ громадськості до їх поіменних результатів. За включення до порядку денного проекту, внесеного депутатами Юриком, Ландяком та Вітвіцьким, проголосували лише 17 депутатів з 60. Не голосували за розгляд питання фракції «Свободи», що має більшість у раді, та «Нашої України».

Проектом передбачається, що «відкрите поіменне голосування проводиться з усіх питань порядку денного, крім питань, які потребують розгляду шляхом таємного голосування», «за допомогою системи електронного голосування «Віче» формується список депутатів за результатами голосування у вигляді: «За», «Проти», «Утримались», «Не голосували», який зберігається в електронному архіві сесії, та не пізніше наступного дня, після проведення сесії, розміщуються на офіційному сайті Тернопільської міської ради з відкритим доступом. Результати кожного відкритого поіменного голосування висвітлюються за допомогою системи електронного голосування «Віче» на інформаційному табло».

З ініціативою зробити голосування в місцевих радах поіменними, а їх результати – доступними, виступив у січні рух «Простір свободи». На підтримку ініціативи група депутатів Тернопільської обласної та міської Рад оголосила про намір внести зміни у регламенти рад.

 «На жаль, більшість і міський голова продемонстрували, що не хочуть реальної прозорості і персональної відповідальності кожного депутата за свої голосування», - прокоментував рішення  співавтор проекту Тарас Юрик. Він також заявив про намір домагатися розгляду питання на наступній сесії міськради у квітні.

 Водночас у Львівській обласній раді ідея набуває підтримки. За словами координатора ініціативи «персоналізація голосувань у місцевих радах» Святослава Грабовського, з лютого результати поіменних голосувань оприлюднюються на сайті ради, а розроблений громадськими активістами проект змін до регламенту може бути схвалений вже в найближчі тижні.


21.03.2013

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати