Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Звернення з приводу знищення каштанів на Хрещатику

Звернення з приводу знищення каштанів на Хрещатику

Директору турніру Євро-2012 в Україні Маркіяну Лубківському

 
Голові КМДА Олександру Попову
 

Координатора Руху добровольців «Простір свободи» Тараса Пушкаря

 

заступника голови Національного екологічного центру України Олексія Василюка

 
 
ЗВЕРНЕННЯ
 

Шановні пане Маркіяне та пане Олександре!

 

Звертаємося до Вас, згідно з положеннями ст. 34 Конституції України, статей 9, 33, 35, 47 Закону України „Про інформацію”, ст. 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, Міжнародною конвенцією „Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя по питаннях, що стосуються навколишнього природного середовища” (Оргуська конвенція) .

Спливають останні години в очікуванні Євро. Здавалось би вже все готове. Проте, крім нових доріг та стадіонів, в останні дні почалось знищення великої кількості дерев, які заважають встановленню тимчасових споруд фан-зони. В Києві масові вирубки дерев відбуваються при підготовці наметового містечка на Трухановому острові та фан-зони на Хрещатику (близько 20 дерев).

Особливо непокоїть знищення каштанів на вул. Хрещатик. Каштани є символом Києва і потребують підвищеної уваги та обережного ставлення. Разом з тим, ці дерева зараз знаходяться під подвійним пресом - від невиправданих рубок та від появи в столиці каштанової молі, що вже кілка років пошкоджує листя на деревах та спричиняє його всихання ще до настання осені. КМДА не робить жодних дій на захист каштанів, воліючи краще вирубати їх, ніж вберегти від каштанової молі.

На звернення ЗМІ до комунального підприємства, що займається облаштуванням зелених зон при Шевченківській райдержадміністрації відповіли, що здорових дерев пиляти ніхто не дозволив би, а ті, що спиляні були хоч і зеленими, але вже вважались сухостоєм. При цьому на фотографіях видно, що ці дерева були цілком здоровими і не мали на спилі ніяких ознак дуплистості чи інших пошкоджень деревини.

Жодна цивілізована країна не знищувала би символ своєї столиці для того щоб встановити намети футбольних фанів. Втім, почерк київських очільників проявляється так само в усьому. Готові посперечатись, що по завершенню «Євро» на місці фан-зони на Трухановому острові почнуть будівництво.

Звертаємось до організаторів Євро-2012 в Україні та до КМДА з вимогою не знищувати каштани на Хрещатику та не провокувати киян на акції протесту поряд із фан-зоною, не створювати негативне ставлення до чемпіонату взагалі. Звертаємося до КМДА з вимогою надати документи, що підтверджують законність вирубки на Хрещатику зелених дерев під виглядом «сухостою» та покарати винних у знищенні близько 20 каштанів. Просимо КМДА зайнятись захистом київських каштанів не лише від рубок, але і від каштанової молі, як це робиться у більшості країн Південної та Центральної Європи.

Просимо письмово надати відповідь, у встановлений законодавством строк на таку адресу: а/с 306, м.Київ-32, 01032

 
З повагою,
 

Тарас Пушкар        (тел. 0935746992, taras@izan.kiev.ua)

 
Олексій Василюк   (тел. 0971000473, vasyliuk@gmail.com)
 
8.06.2012 р.


07.06.2012

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати