Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


УЧАСНИКИ «ПРОЩІ ДО ТАРАСА» РОЗМІСТИЛИ ВЗДОВЖ ШЛЯХУ НА ТАРАСОВУ ГОРУ СЛОВА ШЕВЧЕНКА

УЧАСНИКИ «ПРОЩІ ДО ТАРАСА» РОЗМІСТИЛИ ВЗДОВЖ ШЛЯХУ  НА ТАРАСОВУ ГОРУ СЛОВА ШЕВЧЕНКА

Учасники акції «Проща до Тараса» розмістили вздовж сходів на Тарасову гору в Каневі стрічку з сотнями цитат Шевченка. Дійство під назвою «Слова на шляху» було покликане показати, наскільки творчість Шевченка ширша за звичні хрестоматійні рамки і дати можливість відвідувачам могили поета пережити багатоманітність його поезії.

Крім вже традиційних перформенсів і читання творів Шевченка на Тарасовій горі, цьогорічна «Проща до Тараса» мала на меті привернути увагу до проблеми транспортного сполучення з Каневом. Для демонстрації, наскільки незручне це сполучення, частина учасників з Києва, Черкас та інших міст приїхали до Тарасової гори на велосипедах.

Учасники акції підписали колективне звернення до уряду з закликом налагодити зручне сполучення Канева з Києвом, Черкасами та іншими містами за допомогою рейсових автобусів та швидкісних теплоходів, відновити залізничне сполучення, возити на Тарасову гору більше школярів з усієї України та подбати про «культурне обличчя» й туристичну інфраструктуру Канева. Збір підписів під цими вимогами продовжиться по всій Україні.

 
 Довідково: «Проща до Тараса» - це спільна дія, суть якої -  в оновленні традиції паломництва українців на могилу Тараса Шевченка до дня перепоховання поета - 22 травня. Починаючи з 2008 року вона відбувається щорічно у вихідні напередодні цієї дати. Ініціаторакції – рух «Простір свободи». Головним її змістом є живе читання текстів Шевченка і живе спілкування людей, що приїздять у Канів з усіх кінців країни. Акція є вільною від «офіційних заходів», промов і партійної пропаганди й  відбувається на добровільних засадах: кожна група людей чи окрема людина приїздить до Канева власним коштом, оргкомітет забезпечує лише загальну координацію. За задумом, кульмінацією цієї ініціативи має стати травень 2014 року, коли відзначатиметься 200-ліття Шевченка.


20.05.2012

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати