Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


АБО ШТРАФИ ЗА СМІТТЯ, АБО ВІНИК В РУКИ!

АБО ШТРАФИ ЗА СМІТТЯ, АБО ВІНИК В РУКИ!

23 квітня о 10.30 активісти руху «Простір свободи», ініціативи «Зробимо Україну чистою!», Самоврядної альтернативної мережі (САМ), центру «Життя», руху «Ми – європейці» проведуть  перед приміщенням Комітетів Верховної Ради (вул. Грушевського 18/2) акцію «Або штрафи за сміття, або віник в руки!».

 З нагоди Всесвітнього дня Землі, що відзначається 22 квітня, громадськість вимагатиме від голів фракційвключити до розкладу засідань Ради на найближчі дні і прийнятипроект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у неналежних місцях)» (№ 9680), зареєстрований ще 11 січня 2012 року. 

У разі прийняття закону працівники міліції зможуть накладати штрафи в розмірі від 340 до 850 гривень за «викидання відходів, включаючи недопалки, обгортки, тару, будь-які інші відходи чи сміття» «за межі урн, контейнерів чи інших ємкостей, призначених для збирання, утилізації чи переробки сміття». Внесення законопроекту ініціювали активісти громадських організацій, стурбовані звичкою багатьох українців кидати сміття просто під ноги. Внаслідок безкарного поширення цієї звички засмічення населених пунктів та місць відпочинку набуває характеру справжньої катастрофи – Україна буквально втопає в смітті.

Без поширення на Україну світової практики високих штрафів за засмічення не можуть бути успішними й інші крокі, необхідні для очищення країни від сміття, такі як роздільне збирання й переробка відходів чи виховання з дитячого віку звички не смітити.
 
Саме тому учасники акції вимагатимуть невідкладно прийняти законопроект 9680, внесений дев’ятьма депутатами як з більшості, так і з опозиції. Активісти, які щороку прибирають засмічені парки та сквери, вручать головам фракцій звернення та віники із відрами: «Не можете підвищити штрафи, то прибирайте самі за тими, хто смітить!».
 
Дієві штрафи допомогли багатьом країнам звільнитися від сміття на вулицях. Так, завдяки високим штрафам (близько 650 доларів США) за кидання сміття й недопалків на вулиці, Сінгапур перетворився з дуже брудного на найчистіше місто планети. В Лондоні завдяки підвищенню штрафів (до 160 доларів США) штрафу за кидання недопалків, вдалося зробити вулиці чистішими. А зібрані завдяки штрафам гроші британці спрямовують на придбання нових урн та фінансування кампанії про шкідливість куріння. 
 
Разом з тим організатори акції визнають, що штрафи – необхідна, але не єдина передумова звільнення країни від сміття. Не менш важлива добра воля українців зробити свою країну чистою. Її громадські активісти продемонструють власним прикладом, вийшовши  28 квітня на акцію «Зробимо Україну чистою!», в рамках якої тисячі людей власними руками очистять  сміття парки та сквери по всій Україні.
 

контакт: poshta@dobrovol.org

067-6721120, 097-9873187


18.04.2012

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати