Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


70 РОКІВ ТОМУ КОМУНІСТИЧНІ ТЕРАКТИ ЗНИЩИЛИ ЦЕНТР КИЄВА

70 РОКІВ ТОМУ КОМУНІСТИЧНІ ТЕРАКТИ ЗНИЩИЛИ ЦЕНТР КИЄВА

Припинити політику замовчування комуністичних злочинів періоду ІІ Світової війни зажадали від влади учасники акції «Знищений Хрещатик: ми пам’ятаємо», що відбулася в центрі Києва ввечері 23 вересня.

Акція, організована рухом «Простір свободи», була присвячена 70-річчю знищення комуністичним режимом центру Києва.

Її учасники вишикувалися вздовж Хрещатика від вулиці Прорізної, де злетів у повітря перший будинок, до будівлі Київради. Вони тримали в руках лампадки, фотографії руїн знищених комуністами центру Києва й Успенського собору Лаври, написи «24.09.1941. Ми пам’ятаємо».

24 вересня 1941 року, невдовзі після вступу до Києва німецьких військ, за допомогою радіокерованих пристроїв було підірвано завчасно закладену НКВД вибухівку під більшістю будинків у центрі Києва. Уперше в світовій історії відступаюча армія знищила центр власного міста разом з людьми. Розмінувати встигли лише кілька будівель, у т.ч. оперний театр і нинішній Будинок вчителя. Вибухами й пожежами знищено 324 житлових та адміністративних будинків, у т.ч. визначні шедеври архітектури. Тисячі киян загинули, 50 тисяч залишилися без даху над головою.

На завершення учасники акції виклали біля будівлі Київради з запалених лампадок цифру «70». В оприлюдненому зверненні до влади міститься заклик належно висвітлювати цей та інші військові злочини СРСР в освітніх та інформаційних програмах, встановити меморіал в пам'ять про загиблих від терактів 24 вересня 1941 року киян та пам’ятні таблички на місці знищених будинків, прибрати з назв київських вулиць імена людей, причетних до злочину, щороку на належному рівні вшановувати пам'ять загиблих.

 
Див. також:
 

Сторінка події в мережі Facebook

Документальний фільм про знищення Хрещатика

 


23.09.2011

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати