Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


ЗНИЩЕНИЙ ХРЕЩАТИК: МИ ПАМ’ЯТАЄМО

ЗНИЩЕНИЙ ХРЕЩАТИК: МИ ПАМ’ЯТАЄМО

збір на розі Хрещатика й Прорізної

23 вересня о 19.00
 

На офіційному рівні багато і справедливо говориться про злочини нацистів під час Другої Світової війни. Проте злочини іншої сторони – тоталітарного комуністичного режиму – замовчуються чи оминаються увагою. 70 років тому цей режим здійснив безпрецедентний військовий злочин.

Уперше в світі масово заміновано і після вступу німецьких військ до Києва підірвано житлові будинки разом з людьми. Нищення центру української столиці розпочалося 24 вересня 1941 року з вибуху на розі Хрещатика й Прорізної, що зруйнував один із найкращих будинків Києва роботи архітектора Городецького. Невдовзі така ж доля спіткала весь центр міста.

Хрещатик і значну частину вулиць Прорізної, Городецького, Лютеранської, Інститутської, Заньковецької та Грушевського було перетворено на суцільне згарище з руїнами будинків у стилі модерн, неоренесанс, класицизм, необароко-рококо.

      Вибухами й пожежами в Києві знищено 324 житлових і адміністративних будівлі. Неможливо достеменно встановити кількість загиблих, але мова може йти про тисячі жертв. Близько 50 000 киян залишилися без даху над головою. Ще за кілька тижнів комуністи підірвали святиню світового значення - Успенський Собор Києво-Печерської Лаври разом з пантеоном київських князів та митрополитів і безліччю мистецьких скарбів.
 
        Українська держава досі не дала належної оцінки безпрецедентному злочину, а пам'ять загиблих не вшановано.
 
         Напередодні 70-річчя трагедії ми зберемося разом, щоб згадати про ті трагічні події і вшанувати пам'ять загиблих.

 23 вересня о 19.00 ми прийдемо на Хрещатик, згадаємо трагедію 1941 року – подивимося фото і документальний фільм, послухаємо істориків, запалимо свічку пам’яті.

А також підемо до приміщення Київради, щоб вимагати від влади:

1. Належно висвітлювати знищення Хрещатика й Успенського собору Лаври та інші військові злочини СРСР в освітніх та інформаційних програмах;
2. Встановити меморіал у пам'ять про киян, загиблих від комуністичних терактів, та пам’ятні таблички на місті знищених будівель;
3. Прибрати з назв київських вулиць імена людей, причетних до знищення центру міста в 1941 році;
4. Щороку на належному рівні вшановувати пам'ять загиблих.
 

 Акція є громадською і проводиться

без партійної пропаганди і партійної символіки

  
Рух добровольців «Простір свободи»

097-1794709, 093-5746992, 097-9873187


20.09.2011

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати