Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Визначні українці та громадські організації стали на захист вулиці Мазепи

Визначні українці та громадські організації стали на захист вулиці Мазепи

8 липня представники громадських організацій, митці та вчені принесли до Київради звернення з закликом відмовитися від перейменування вулиці Мазепи на Лаврську.

Звернення на ім’я міського голови та депутатів підписали визначні українці – Євген Сверстюк, В’ячеслав Брюховецький, Іван Вакарчук, Сергій Квіт, Дмитро Павличко, Левко Лук’яненко, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сашко Положинський – загалом біля тридцяти вчених, музикантів, письменників, а також представники 23 громадських організацій.

Автори документу нагадують депутатам про визначний внесок гетьмана Мазепи не лише в боротьбу за незалежність України, але й в розвиток української культури й освіти. Стараннями Івана Мазепи за 22 роки його правління (1687-1709) відбудовано практично всі визначні церкви Києва і зведено нові перлини православної архітектури, - відзначають автори звернення.

Для наочності учасники акції «Мазепа FOREVER» принесли до Київради зображення цих будівель, щоб продемонструвати владі масштаб внеску гетьмана у створення архітектурного обличчя Києва.

На їхню думку, позбавлення на вимогу Московської церкви імені Мазепи вулиці, на якій розташована більшість зі створених його зусиллями будівель та храмів, стало б «безпрецедентним актом приниження київської громади і всіх українців».

Незалежно від рішення Київради організатори акції «Мазепа FOREVER» не збираються зупинятися на досягнутому. З ініціативи Руху добровольців «Простір свободи» в суботу, 10 липня кияни вишикуються від площі Слави вздовж вулиці Мазепи і лаврських мурів (теж збудованих славетним гетьманом), утворивши в такий спосіб живий ланцюг на підтримку імені вулиці. Акція відбудеться о 14 годині.

Збір учасників – о 13 годині на площі Слави

Контакти: poshta@dobrovol.org
067-6721120 (Ганна), 093-5746992 (Тарас)


08.07.2010

Для друку

Фото зі сторінки Громадянського руху Відсіч

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати